کراوات وب سایت خود را شل کنید

tie

کراوات وب سایت خود را شل کنید

1280 853 سجاد بهجتی

وب سایت کلاس انشاء نیست که محتوای آنرا مانند یک انشاء تدوین کنیم . . .

کراوات وب سایت خود را شل کنید و کمی راحت تر با مخاطبین خود حرف بزنید ، این حرف زدن راحت تر ، صرفا در ادبیات صحبت با ایشان خلاصه نمی شود ، بلکه طوری جذاب با او صحبت کنید که از مصاحبت با شما کاملا لذت ببرد . . . کار پیچیده ای نیست .

اول کافی است با صدای بلند صدایش کنید . . .
بله ، دقیقا ، با صدای بلند صدایش کنید ، اگر میان همهمه و شلوغی با صدایی آهسته به مخاطب نکته ای را بگویید ، او پشت سرهم فریاد خواهد زد ، چی ؟ صدای شما را نمی شنوم . لطفا بلندتر . . . و وقتی شما نتوانید بلندتر صحبت کنید ، بعد از کمی تلاش خسته شده و دیگر گفته شما و آنچه می خواستید با او مطرح کنید برایش اهمیتی نخواهد داشت ، این دقیقا همان کاری است که در وب سایت هایمان مشغول انجامش هستیم ، انبوهی نوشته و اطلاعات در وب سایت خود درج کرده ایم و در لابه لای آنها نکاتی را که حتما می خواهیم با مخاطب مطرح کنیم ، قرار داده ایم . . . اما او چندین بار فریاد می زند ، نمی شنوم ، لطفا بلندتر . . . و بعد از آن خستگی و ما و حرف هایی که ناگفته مانده است .

چطور مخاطب را رسا صدا کنیم ؟
اگر اخبار ، و یا اطلاعات مفیدی در اختیار مخاطب قرار دهیم و یا قول پاداشی در ازای خواندن مطلبی را به ایشان بدهیم ، نخستین گام ها را برای صدا کردن مخاطب برداشته و می توانیم تا حدودی امیدوار باشیم که صدای ما را خواهد شنید . البته سکوت را در این میان نباید فراموش کرد . یعنی برای مخاطب پر حرفی نکنیم و آن چیزی را مطرح کنیم که باید مطرح کنیم .
در ابتدا جمله هایی که بیانگر تاریخچه های مختلف ، لزوم کسب و کار ، پیشرفت های دنیا و غیره می باشد را به کلی فراموش کنیم ، از این طریق سکوت بیشتری را در وب سایت خود جاری کنیم . البته لازم است ، هر مطلب و جمله ای را که می خواهیم در وب سایت خود درج کنیم از این ۲ فیلتر گذرانده و سپس اقدام کنیم : یک ) چرا این مطلب را باید درج کنم ؟ دو) اگر آنرا درج نکنم چه اتفاقی پیش خواهد آمد ؟

شروع وب سایت و نوشته هایی که در صفحه نخست وب سایت ماست ، اهمیت و اولویت بسیار زیادی نسبت به سایر بخش های وب سایت دارد ، برای نگارش آن باید براستی زمان زیادی گذاشت .

دیوید اگیلوی ( David Ogilvy ) – یکی از بزرگان تبلیغات و بازاریابی – این نکته را با مستند بیان می کند :
” عنوان و شروع مهمترین و تعیین کننده ترین عامل اثربخشی است ، بطور متوسط تعداد افرادی که عنوان ها را می خوانند پنج برابر خوانندگان متن است ، زمانی که عنوان خود را می نویسید ، در حقیقت ۸۰ سنت از یک دلار خود را خرج کرده اید ، و اگر با استفاده از عنوان موفق به جذب مخاطب نشدید ، ۸۰ درصد پول خود را هدر داده اید”
وقتی صحبت از عنوان های جذاب و خلاق می شود ، عده ای لبخند می زنند و معتقدند کاملا موضوع را متوجه شده ، قلم و کاغذ را برداشته و جملات زیبا ، متن های بامزه و نوشته های پر ابهام می نویسند ، نه نه نه . . . اگر شما هم از این دسته افراد هستید ، دست نگه دارید ، مفهوم خلاقیت و جذاب بودن در ترازوی اثربخشی معنا پیدا می کند . . .
شما موظف هستید برای وب سایت خود عناوینی جذاب و اثربخش بنویسید و با آن مخاطب را صدا کنید و به سمت خود بکشید .
برای صدا کردن مخاطب گلوی خود را صاف کنید . . .

برای صاف کردن گلوی خود و برای اینکه به درستی ایشان را صدا کنید ، لازم است قواعدی را رعایت کرده و بارعایت آن رساتر با ایشان ارتباط برقرار کنید .  برای جلب توجه از طریق عناوین می توان از ۳ روش زیر استفاده کرد :
۱) جلب توجه از طریق علایق شخصی و ارائه اطلاعات
۲) جلب توجه از طریق انتخاب مخاطب
۳) جلب توجه از طریق ارائه یک پیام
با توضیح هر یک از این روش ها ، با این مفهوم بیشتر آشنا خواهیم شد .

۱) جلب توجه از طریق علایق شخصی و ارائه اطلاعات :
برای جلب توجه از طریق عنوان راههای زیادی وجود دارد ، یکی از این راهها ارائه اطلاعات می باشد ، مانند : “بالاخره راهی برای افزایش درآمد در اوقات فراغت کشف شد” و یا “معرفی نشریه ای که شما را در دنیای وب حرفه ای خواهد کرد” ، هر دوی این عناوین اطلاعاتی را ارائه می کنند که مخاطب برای افزایش اطلاعات در خصوص آن ، به سراغ متن خواهد رفت .
یکی دیگر از راه های جلب توجه ، پرداختن به علایق شخصی مخاطبین است ، بعنوان مثال در وب سایت مربوط به وارد کننده کولرگازی ، می توان چنین عنوانی را استفاده نمود “در تابستان عرق نکنید ، و خوش اخلاق باشید” بسیاری از افراد هستند که از عرق کردن در تابستان بیزارند و همین امر سبب کج خلقی آنها می شود ، این عبارت دقیقا دست بر روی علایق شخصی ایشان گذاشته و جلب توجه می نماید . همچنین برای جلب توجه از طریق عناوین می توانید به مخاطب نوید اطلاعاتی را بدهید ، که برای بدست آوردن آن متن را پیگیری کند . بعنوان مثال برای کولر گازی کم مصرف ، می توان نوشت “کولرگازی خود را ۶۰% بیشتر روشن کنید و بیشتر نپردازید” مخاطب برای آنکه بداند چطور چنین چیزی ممکن است ، پیگیر محتوا خواهد شد .

۲) جلب توجه از طریق انتخاب مخاطب :
اگر محصول شما و یا فعالیت وخدمات شما مربوط به گروه خاصی می باشد ، بیان این امر تاثیر بسزایی در جلب توجه آن دسته خواهد داشت . بطور مثال اگر شرکت شما پارکتی ارائه می کند ، که براحتی نصب و حتی جدا می شود ، می توانید در وب سایت خود از طریق این عنوان جلب توجه نمایید : “از امروز خانه استیجاری خود را براحتی پارکت کنید” ، در این عنوان افرادی که اجاره نشین هستند و رویای پارکت کردن خانه را نیز در سر می پرورانند ، مخاطب قرار گرفته و جذب خواهند شد . و یا چنانچه مجموعه شما به فارغ التحصیلان رشته فناوری اطلاعات وام خرید لپ تاپ می دهد ، بیان این موضوع در عنوان کمک زیادی به جذب مخاطب خواهد کرد . “فقط فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات ، وام لپ تاپ دریافت می کنند” ، این عنوان سبب می شود مخاطب احساس کند ، ممکن است فرصتی را از دست بدهد ، به سراغ متن ها خواهد رفت .

۳) جلب توجه از طریق ارائه یک پیام :
از آنجایی که اکثر مخاطبین به خواندن عنوان ها اکتفا می کنند ، گاهی لازم است که پیام را بصورت کامل و در عنوان بیان کنیم ، اگر وب سایت شما در خصوص برگزاری دوره های آموزشی می باشد ، می توانید چنین عنوانی را برای جلب توجه بکار ببرید . “یک پزشک بعد از بیش از ۱۰ سال تحصیل ، تخصص پیدا کرده و تا آن زمان می کوشد . . . در سایر رشته ها نیز باید چنین باشیم ، تا متخصصی قابل شویم” ، این عنوان بیان می کند که موسسه شما دوره هایی اصولی و بلند مدت برگزار می کند و از طرفی با بیان یک پیام کامل مخاطب را به فکر فرو خواهد برد . و یا “در موسسه ایکس با آموزش خطوط کتاب ها بصورت عملی ، شما را به خطوط کسب و کار نزدیک خواهیم کرد”
بطور کلی در عناوین سعی داریم مخاطب را به سمت مطالعه متن ها و در واقع شنیدن حرف های خود هدایت کنیم . قواعد ذکر شده بخشی از راه این هدایت را هموار تر خواهد کرد ، اما نباید فراموش کنیم ، که صرفا رعایت و اجرای اصول نمیتواند جذابیت کامل را ایجاد کند . بلکه تمرین ، تجربه و اطلاعات کامل نیز در ایجاد این جذابیت موثر خواهد بود . همچنین ، تمام این مسیر مخاطب را از عناوین به متن می رساند و لازم است در متن نیز حرف هایی را بیان کنیم از جنس خواندنی ، یعنی آنچه مخاطب در جستجوی آن است را به شیوه ای خلاقانه و جذاب برای ایشان بیان کنیم . معمولا نوشتن متن های اثربخش در تخصص افرادی است که در دنیا از آنها تحت عنوان Copywriter یاد می کنند .

منبع : نشریه وب – مردادماه ۱۳۹۲

نویسنده : سجاد تقی زاده بهجتی

st.behjati@gmail.com

سجاد بهجتی

استراتژیست محتوا و کپی رایتر وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

تمام مقالات توسط:سجاد بهجتی

دیدگاه خود را ثبت کنید

سجاد بهجتی

استراتژیست محتوا و کپی رایتر وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

تمام مقالات توسط:سجاد بهجتی

کراوات وب سایت خود را شل کنید

زمان مطالعه: 7 دقیقه