۳ کاری که همه وبلاگ نویس‌های بزرگ انجام می‌دهند

three-what-do-all-great-bloggers

۳ کاری که همه وبلاگ نویس‌های بزرگ انجام می‌دهند

1280 853 بهراد جاود

هر وبلاگ نویس تازه کاری در دو مورد همیشه نگران است: گمنامی و تعادل. وقتی یک وبلاگ نویس مشتاق وارد حوزه آنلاین می‌شود، با یک اجتماع بزرگ و کاملا جدید روبه‌رو می‌شود.

به دست آوردن تعداد زیادی بازدید کار خیلی سختی هست، ولی کار از وقتی سخت‌تر می‌شود که دیگران محتوای وبلاگ شما را بخوانند – کامنت‌های دلسرد کننده بعضی از همین بازدیدکننده‌ها می‌تواند شما را ناامید کند.

اگر وبلاگ نویسی هستید که با یک شروع سخت ناامید می‌شوید باید این را بدانید و همیشه به خاطر بسپارید که همه از زیر صفر شروع می‌کنند.

هیچ کدام از وبلاگ نویس‌های برتر امروزی از همان روز اول این همه بازدید کننده نداشتند، این همه کامنت برای پست‌های خود دریافت نمی‌کردند، هزاران فالوئر در شبکه‌های اجتماعی نداشتند، هیچ کدام از جایی که الان هستند شروع نکردند.

اگر بخواهید به وبلاگ نویسی به عنوان یک کار جانبی فکر کنید و این کار را زیاد جدی نگیرید شاید این موضوع چندان برای شما آزار دهنده نباشد. تازه می‌توانید در طول زمان تجربیات زیادی به دست بیاورید که بعدا می‌توانید از این تجربیات کمک بگیرید تا وبلاگ نویسی را به صورت جدی دنبال کنید.

اما اگر از آن دسته از وبلاگ نویس‌های تازه کار هستید که می‌خواهید هنوز از راه نرسیده به قله برسید مسلما از اینکه بدانید وبلاگ نویسی راه میانبر ندارد ناراحت می‌شوید. تنها راه موفقیت در وبلاگ نویسی تلاش کردن و صبور بودن است.

اگر حاضرید صبور باشید و تلاش کنید، در این مقاله سه کار که همه وبلاگ نویس‌های بزرگ انجام می‌دهند را برای شما آماده کرده‌ایم تا راهنمایی باشد برای اینکه بدانید برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس موفق شما هم باید این کارها را انجام دهید:

۳ کاری که همه وبلاگ نویس‌های بزرگ انجام می‌دهند

۱- مقابله با گم نام ماندن

یک پادزهر عالی برای مقابله با گم نام ماندن وجود دارد: ارائه محتوای رایگان. می‌توانید با انتشار کتاب‌های الکترونیک رایگان و مطالب آزاد مخاطب‌ها را به سمت خود جذب کنید.

به همه اجازه بدهید که به مطالب شما دسترسی داشته باشند و آنها را به رایگان مطالعه کنند. این‌طوری می‌توانید در مدت خیلی کوتاهی کلی بازدیدکننده به دست بیاورید. مسلما محتوای رایگانی که ارائه می‌دهید باید نگارش قوی‌ای داشته باشد و مفید و حرفه‌ای باشد. اگر محتوایی که ارائه می‌دهید به درد کسی نخورد اصلا لازم نیست به خودتان زحمت بدهید و به وبلاگ نویسی فکر کنید.

البته با تمام این توضیحات نباید انتظار داشته باشید که یک شبه از یک وبلاگ نویس گم نام تبدیل به یک بلاگر مشهور شوید. این ماموریت به کلی نظم و ترتیب، کار سخت و مداوم و صبوری احتیاج دارد.

ممکن است حداقل دو سال طول بکشد تا وبلاگ شما همان مقدار توجهی که شما انتظار دارید را به خودش جلب کند. تنها راه کوتاه کردن این مسیر انتشار مداوم پست‌های جدید، یک استراتژی بازاریابی فوق‌العاده و از همه مهم‌تر محتوای باکیفیت است.

۲- ایجاد تعادل بین وبلاگ نویسی و زندگی

آیا به تعدادی بازدیدکننده ثابت و فعال برای وبلاگ خود دست یافته‌اید؟ تبریک می‌گوییم. حالا که فهمیده‌اید وبلاگ نویسی چقدر می‌تواند لذت بخش باشد، نوبت این رسیده که با یک مشکل بزرگ دیگر مواجه شوید: زندگی کردن!

اگر یک شغل دائم دارید، نباید توقع داشته باشید که بتوانید به خودتان اجازه بدهید که تمام تمرکز و علاقه خود را خرج وبلاگ‌تان کنید. از طرف دیگر خانواده شما هم خواسته‌های خودشان را از شما دارند. از این گذشته باید برای دوستان خود هم وقت داشته باشید. چه کسی فکر می‌کرد زندگی یک وبلاگ نویس تا این حد سخت باشد؟

اگر تصمیم بگیرید که کار خود را رها کنید و خودتان زندگی خودتان را بچرخانید، وبلاگ نویسی می‌تواند برای شما پر از فراز و نشیب باشد. باید سه ساعت برای نوشتن یک پست جدید زمان خرج کنید (البته این زمان استاندارد برای یک پست بی‌نقص است). بعلاوه بعد از نوشتن و انتشار پست جدید هم باید به کامنت‌ها رسیدگی کنید، به سوالات جواب بدهید و در شبکه‌های اجتماعی پست جدید وبلاگ خود را معرفی کنید.

البته این را هم باید اشاره کرد که گاهی اوقات باید با بقیه وبلاگ نویس‌ها هم ارتباط برقرار کنید و برای وبلاگ آنها پست مهمان بنویسد تا محبوبیت خودتان و وبلاگ‌تان را افزایش بدهید که این هم خودش کلی از شما وقت می‌گیرد. وبلاگ نویسی خیلی راحت می‌تواند برای شما تبدیل به یک شغل تمام وقت شود ولی با این تفاوت که به این راحتی نمی‌توانید از وبلاگ نویسی درآمد به دست بیاورید.

مهم نیست شرایط چطور هست، هر طور شده باید به راه خود ادامه بدهید. تنها راه به موفقیت رساندن یک وبلاگ و کسب درآمد از وبلاگ این است که همواره برای آن تلاش کنید به خصوص در اوایل راه که وبلاگ با مشکلات زیادی روبه‌رو هست.

تبلیغات و بازاریابی وابسته گزینه‌هایی هستند که می‌توانید به آنها فکر کنید ولی از این راه‌ها انتظار درآمدهای سریع و زیاد نداشته باشید. مهم‌ترین و بهترین راه کسب درآمد از وبلاگ این است که اول برای وبلاگ خود بازدیدکننده جذب کنید و بعد محصولی که بازدیدکننده‌ها دوست دارند و از آن استقبال می‌کنند را به آنها بفروشید.

۳- دانستن اینکه هیچ محدودیتی وجود ندارد

تلاش کردن و صبور بودن تنها ویژگی‌هایی هستند که یک وبلاگ موفق را از انبوه وبلاگ‌های ناموفق متمایز می‌کند. اگر بتوانید به انجام دادن کاری که دوست دارید ادامه بدهید و بازدیدکننده‌هایی را جذب کنید که کار شما را دوست داشته باشند، کم کم می‌توانید از وبلاگ خود درآمد به دست بیاورید؛ درآمدی که به مرور زمان بیشتر و بیشتر می‌شود.

هیچ راه دیگری برای موفقیت در وبلاگ نویسی وجود ندارد: به نوشتن پست‌های جدید ادامه بدهید. وبلاگ خود را در شبکه‌های اجتماعی محبوب کنید و گوش به زنگ درخواست‌های بازدیدکننده‌های وبلاگ باشید. مسیر وبلاگ نویسی می‌تواند برای شما خیلی شگفت انگیز شود ولی قبل از آن باید برای وبلاگ خود زحمت بکشید.

بهراد جاود |  استراتژیست محتوا

بهراد جاود

من یک وبلاگ نویس آزادکار، کپی رایتر و تولید کننده محتوای اینترنتی هستم. وبلاگ شخصی: bjaved.com

تمام مقالات توسط:بهراد جاود

۳ کاری که همه وبلاگ نویس‌های بزرگ انجام می‌دهند

زمان مطالعه: 5 دقیقه