بازده اقتصادی بازاریابی اینترنتی در B2B

b2b

بازده اقتصادی بازاریابی اینترنتی در B2B

1280 853 سید جواد موسوی

بازاریابی کسب و کار b2c با بازاریابی b2b متفاوت است. هنگامی که شما در بازار b2b هستید :

  • تصمیمات مشتری بیشتر بر اساس منطق است تا احساس
  • هزینه فروش گرانتر است
  • زمانی که برای فروختن صرف میشود بیشتر است
  • افراد زیادی در فرآیند خرید و فروش دخیل هستند
  • کسب و کارها به فکر ساده سازی فرآیند فروش هستند تا زمان و هزینه را کاهش دهند

شاید به همین دلایل، به نظر بیاید که بازاریابی آنلاین در عالم b2b اقتصادی نخواهد بود و یا اگر هم باشد به اندازه b2c نیست. شاید پس از چند مثال ، نظرتان عوض شود.

  1. سیسکو :  سابقه طولانی فعالیت در رسانه های اجتماعی دارد و معمولا کمپین های اینترنتی بخشی از راهبرد این شرکت در تمامی فعالیتهای تبلیغاتی آن است.  برای نشان دادن میزان تاثیراقتصادی بازاریابی اینترنتی برفعالیتهای سیسکو ، میتوان به یکی از روترهای این شرکت اشاره کرد که تنها از طریق ابزارهای اجتماعی آنلاین معرفی شد و باعث صرفه جویی یکصد هزاردلاری در هزینه های بازاریابی گردید.
  2. آی بی ام : برنامه فروش اجتماعی را برای تیم فروش خود راه اندازی کرده است. با شناسایی مشتریان هدف خود و زیر نظر گرفتن مطالب و گفتگوهای مربوط در رسانه های اجتماعی از یک طرف و آموزش تیم فروش برای تقویت روابط اجتماعی آنلاین خود از طرف دیگر ، توانسته به نتیجه خیره کننده رشد ۴۰۰ درصدی در فروش دست یابد.
  3. لینکداین : بعد از عرضه ابزارهایی مانند Sales Navigator و TeamLink تیم فروش خود لینکداین متوجه نتایج مثبت بسیاری شده اند. رالف فوسوسن مدیر بازاریابی محصولات بازاریابی و فروش شرکت میگوید : ما با افزایش ۵۰ درصدی رسیدن به اهداف نرخ تبدیل  مواجه شده ایم.
  4. زیراکس : برای ارتباط با ۳۰ مشتری بزرگ خود کمپین “خوشبین باشید” را به صورت آنلاین راه اندازی کرد و با مشارکت فوربز، مجله الکترونیکی را برای ارائه راهنماییهای مربوط به کسب و کار راه اندازی کرد. ۷۰ درصد از شرکتهای هدف به میکروسایت پیوسته اند، ۲۰ هزار مخاطب ثبت شده جدید ایجاد شده و بیش از هزار ملاقات آنلاین اتفاق افتاده است و همه آنها به این ختم شده است : یک میلیار و سیصد میلیون دلاراز طریق بازاریابی آنلاین درآمد کسب شده است.

دنیای کسب و کار b2b  پتانسیل خوبی برای استفاده از بازاریابی اینترنتی دارد که شیوه عملکرد آن تا حدی متفاوت با فضای b2c است. در نوشتار بعدی سعی خواهم کرد نکات مهم در پیاده سازی بازاریابی اینترنتی در فضای b2b را بیان نمایم.

بازده اقتصادی بازاریابی اینترنتی در B2B

زمان مطالعه: 2 دقیقه