خبرنامه های فصلی که مخاطبان شما به آن احتیاج دارند.

Seasonal-newsletter-that-your-audience-need-it.

خبرنامه های فصلی که مخاطبان شما به آن احتیاج دارند.

1280 853 مسترکاما

وقتی صحبت از بازاریابی می شود، هیچ چیز نمیتواند آن نوشته ی قدیمی که براحتی در دستان شما قرار میگیرد را شکست دهد. حداقل هنگام انجام همزمان دو کار، هیچ چیزی با نوشته ی چاپ شده مقابله نمی کند. اول اینکه مخاطبان شما به پلترفم های مختلفی توجه دارند. دوم اینکه یک فرد قدیمی هنوز به اخبار چاپ شده اهمیت میدهد و یک فرد جوان تر به محتوای بصری جذاب پاسخ می دهد مخصوصا اگر به صورت چاپی باشد.

نمیتوان گفت که چاپ جایگزین خبرنامه های دیجیتالی شده است یا اینکه هر دو یکسان هستند. آمار افزایش مصرف موبایل خلاف این ادعا را نشان می دهد. اما اگر می خواهید به صورت کامل بازار را اشباع کنید باید تمام راه را بروید و این یعنی باید یک خبرنامه ی فصلی داشته باشید.

۶ دلیل اینکه به خبرنامه های فصلی نیاز دارید

Michael Stamo که مشاور است، پستی در سایت شخصی اش منتشر کرده است که “۶ دلیل اینکه خبرنامه های فصلی به موفقیت کسب و کار شما کمک می کند” نام دارد. تنها سه مورد را در این جا به اشتراک می گذاریم برای اطلاع از بقیه می توانید به مقاله مراجعه کنید. این دلایل اقدام برای عمل (CTA) هایی را برای هر کسب و کاری ارائه می دهند و در مورد چگونگی رشد کسب و کار بحث می کند و نشان می دهد که چرا نوشته ی پرینت شده باید یک گزینه ی مداوم باشد. طبق نظر Stamo خبرنامه های کاغذی ۱) رابطه ی عمیق تری را با مشتریان می سازد ۲) لحظات بازاریابی طولانی تری را ایجاد می کنند ۳) صندوق پستی را بگونه ای برجسته می کنند که گویا هیچ کس تاکنون آن را جای دیگری ارسال نکرده است.

چگونه خبرنامه های فصلی را برنامه ریزی کنیم؟

هزینه یکی از عواملی است که شما در برنامه ریزی خبرنامه های فصلی به آن توجه می کنید. برای شروع، پرینت گرفتن هزینه بر است و فضا برای خطاها بیشتر است و به همین دلیل است که یک خبرنامه ی همراه با برنامه ریزی، بهترین روش است. می توانید محتوای خود را با توجه به اینکه چه چیزی در محتوای ایمیل شما و کمپین های ایمیل شما وجود دارد به همراه هر خلاقیت بصری که ممکن است موثر باشد مانند اینوگرافیک ها سازماندهی کنید. قسمتی از پست خود را انتخاب کنید و آن را همراه اطلاعاتی در مورد فرهنگ شرکت، دستاورد های بشر دوستانه و یا اطلاعات محلی در خصوص همکاری شما با سازمان های دیگر، ترکیب کنید. همچنین می توانید مطبوعات منتشر شده را بگیرید و دوباره آن را در مقاله های خبرنامه های خود قرار دهید. البته به همراه آن در مورد حوادث آینده هم بحث کنید و مردم را در مورد فرصت های آینده که می توانند در ان مشارکت کنند اگاه کنید.

دوم اینکه شما می خواهید یک استراتژی داشته باشید. از خودتان بپرسید که چرا می خواهید خبرنامه فصلی داشته باشید، هر شرکتی دوست دارد که روش خود را داشته باشد و این کاملا قابل قبول است. بدانید که چرا به این استراتژی نیاز دارید و پس از آن می توانید برنامه ریزی کنید که چگونه خبرنامه ی خود را سازمان دهی، طراحی و توزیع کنید. شاید می خواهید با بخش خاصی شروعی کنید، تست a/b را انجام دهید، نرخ تغییر را افزایش دهید، هر چه که باشدهدف نهایی شما استراتژی را مشخص می کند.

وقتی استراتژی مشخص شد گام بعدی مربوط به طراحی خبرنامه است. یکی از به صرفه ترین طرح ها یک fold up است که خواننده ها می توانند آن را باز کنند تا صفحه ی جدیدی باز شود. fold up می تواند ۲ ، ۴ یا ۶ قسمت مساوی باشد. اگر آن را درسه قسمت داشته باشید باعث می شود که به شکل یک بروشور به نظر آید. وقتی که مخاطبان خود را مشخص کردید و احتمال خواندن آن را بالا بردید، ایجاد یک کتابچه که محتوای عمیق تری را به همراه محتوای ویرایش شده، مقالات اطلاعاتی یا تصاویر غنی ارائه دهد ارزشمند است. در این نقطه باید متن های گذشته را به محتوای جدید برای خبرنامه ی فصلی تغییر دهید. البته باید همیشه یک خلاصه یا یک کپی از بهترین قسمت های محتوای خبرنامه ی قبلی ارائه دهید.

وقتی شما استراتژی را برای برنامه ریزی توسعه دادید و خبرنامه را ایجاد کردید گام بعدی بازاریابی آن است. خبرنامه ی خود را با استفاده از صفحات فرود که امکان ثبت نام می دهد بازاریابی کنید، آن را در مطبوعات اعلام کنید به صورت انبوده ایمیل کنید و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. بگویید که چرا خبرنامه های فصلی را منتشر می کنید و چه چیزی را به مخاطبان ارائه می دهید. به عنوان اخرین گام خبرنامه ی خود را به همراه تبلیغات برای گروهی خاصی از مخاطبان در استراتژی خبرنامه ی خود قرار دهید. کمپین ایمیل شما به عنوان مثال باید شامل کلماتی باشد که به صفحات فرودی لینک می خورد که فرمی را برای ثبت نام در خبرنامه های فصلی دارد.

ترجمه توسط مسترکاما

خبرنامه های فصلی که مخاطبان شما به آن احتیاج دارند.

زمان مطالعه: 4 دقیقه