بازاریابی اینترنتی در B2B

b2b

بازاریابی اینترنتی در B2B

1280 853 سید جواد موسوی

در نوشتار قبلی به موضوع اهمیت اقتصادی بازاریابی آنلاین در حوزه کسب وکار B2B پرداختیم. حال به ذکر نکاتی در خصوص چگونگی پیاده سازی آن خواهیم پرداخت. در حال حاضر بسیاری از بازاریابان در حال پیدا کردن بهترین رویکردها در بازاریابی آنلاین برای بازار B2B  هستند.


موارد از جمله درسهای کاربردی در این حوزه است :

۱٫ کسب و کار خود را شخصیت انسانی ببخشید

باید سعی کنید با بروز دادن یک رفتار انسانی از برند خود در دنیای آنلاین ، مخاطب و یا مشتری خود را که همان مدیران کسب و کارهای دیگر هستند به خود جلب کنید. در حقیقت این شما به عنوان مدیر بازاریابی شرکت هستید که به نام برند خود با مدیر توسعه بازار شرکتی دیگر رابطه ای آنلاین از طریق ابزارهای آنلاین برقرار میکنید.

۲٫ با ارزشترین محصول خود را عرضه کنید

همیشه از این فرصت برای فروش بهترین داشته خود استفاده کنید. بر پیشانی شما در بازاریابی آنلاین بایستی نام بهترین محصول شما نقش بسته باشد. بگذارید شما را به نام بهترینتان به یاد بسپارند. هرکحای دنیای آنلاین که حضور دارید واز هر راهبردی که در بازاریابی اینترنتی خود استفاده میکنید، مخاطب شما باید در اولین برخورد بهترین شما را ببیند.

۳٫برنامه بازاریابی اینترنتی خاص برند خود طراحی کنیید

بلاشک لینکداین مهمترین ابزار بازاریابی آنلاین در این حوزه است اما نه برای همه. به طور مستمر به ارزیابی برنامه های بازاریابی خود بپردازید و پربازده ترین ابزارها را انتخاب کنید. شاید برای برند شما فیسبوک بهتر از لینکداین جوابگو باشد. انتخاب ابزار مناسب بایستی بالاترین اولویت را در تصمیمات شما داشته باشد.

۴٫ شاخص های ارزیابی برنامه بازاریابی را دنبال کنید

هدف فروش بیشتر است اما با چه روشی؟ در بازاریابی آنلاین شاخصهای ملموس و قابل اندازه گیری را تعریف کنید تا به درک درستی از نزدیکی یا دوری به هدف خود دست یابید. از شاخصهای ساده ای مانند ترافیک و بازدید گرفته تا شاخصهای کلیدی مانند نرخ تبدیل.

بازاریابی اینترنتی در B2B

زمان مطالعه: 1 دقیقه