بازاریابی اینترنتی از وضعیت فعلی وب سایت شروع می شود

website

بازاریابی اینترنتی از وضعیت فعلی وب سایت شروع می شود

1280 853 آرمین بصیریان

برای شروع بازاریابی اینترنتی برای وب سایت خودتان ، ابتدا نیاز دارید بدانید در کجا هستید ، و وضعیت فعلی شما چیست ، درک درست از وضعیت فعلی باعث می شود ، بتوانید بهتر ، و در واقع اصولی تر برای فعالیت های بازاریابی خود هدف گذاری کرده و در نهایت واقع بینانه این کار را انجام دهید . 


قبل از اینکه راه حل های موجود برای درک وضعیت فعلی را بررسی کنیم ، جستجوی طبیعی را توضیح می دهم ، جستجوی طبیعی یا Organic Search به جستجویی گفته می شود که کاربر با جستجوی عبارتی وارد وب سایت شما می شود که به واقع در سایت شما مطالب مرتبط با آن موضوع وجود داشته باشد . به بیان راحت تر ، زمانی جستجوی طبیعی اتفاق می افتد که بدون تقلب و ترفند مخاطب را به وب سایت خود هدایت کنید .

وضعیت فعلی وب سایت

با پیدا کردن کلمات کلیدی که در حال حاضر برای وب سایت ما فعالیت خوبی در موتورهای جستجو دارند ، شروع کنیم ، سه ابزار برای یافتن آنها پیشنهاد می کنم ، SEMRush ، Google Analytics و Google Webmaster Tools .

SEMRush

ابزاری بسیار مناسب است ، برای اینکه متوجه شوید در حال حاضر ترافیک وب سایت شما و یا به عبارتی مراجعه کنندگان شما از طریق جستجوی چه عبارت هایی ، پیدایتان می کنند ، اما متاسفانه این ابزار برای سایت های فارسی جواب نمی دهد و صرفا می توانید از آن برای مجموعه های انگلیسی استفاده کنید .

 keywords

Google Analytics

ابزاری مناسب و دقیق است برای پیدا کردن کلمات کلیدی که در حال حاضر در ترافیک وب سایت شما موثر هستند . بصورت پیش فرض این وب سایت کلمات کلیدی که در ماه گذشته برای وب سایت شما ترافیک ایجاد کرده اند را نشان می دهد ، اما برای تحلیل صحیح تر می توانید بازه ۳ ماهه و یا ۶ ماهه را مشاهده کنید .

مانند تمامی امکانات کمپانی گوگل برای استفاده باید اکانت Gmail داشته باشید. پس از ورود با اکانت خود از شما مشخصاتی در مورد وب سایتتان خواسته می شود ، مشخصات را تکمیل و بر روی کلید Tracking Id کلیلک کنید . حال کدهای داده شده به شما را که به صورت HTML  و یا جاوا می باشد در وب سایت خود قرار داده تا با این کار وب سایت مورد نطرتان به صورت کامل ثبت شود. لازم به ذکر است برخی از وب سایت ها در بخش مدیریت خود قسمتی را برای آیدی گوگل آنالیز قرار داده اند که تنها کافی است عدد ۸ رقمی اکانت خود را در آن قرار دهید و دیگر نیازی به قرار دادن کد ها نیست. پس از انجام مراحل ثبت نام کافی است از منوی Acquisition  ، گزینه ی Organic را از زیر منوی Keywords انتخاب کنید تا لیست کلمات کلیدی به نمایش در آید.

 keywords2

Google Webmaster Tools

از طریق این ابزار نیز می توانید عباراتی که کاربران از طریق آن به صفحات مختلف وب سایت شما رسیده اند را مشاهده کنید .پس از ورود به بخش وب مستر تولز با اکانت Gmail خود دامین وب سایتتان را به لیست اضافه کنید. در بخش تایید مالکیت وب سایت ، از تب Alternate Methods گزینه ی HTML file upload را انتخاب کرده و فایلی را که به شما داده می شود در پوشه ی Root یا همان پوشه اصلی وب سایت خود آپلود کنید. پس از آپلود فایل کلید Verify را بزنید تا هویت شما به عنوان صاحب و مالک وب سایت تایید شود. حال از منوی Search Traffic  گزینه یSearchQueries را انتخاب کرده تا لیست تمام کلمات جستجو شده برای شما به نمایش درآید.

 keywords3

آرمین بصیریان

آرمین بصیریان

وب مستر و گرافیست به طرز عجیبی علاقه مند به دنیای وبم و به صورت تخصصی سئو. از هر فرصتی برای گوش دادن به موسیقی استفاده می کنم و تو دنیای کد نویسی و گرافیک به شدت وسواسی...

تمام مقالات توسط:آرمین بصیریان

دیدگاه خود را ثبت کنید

آرمین بصیریان

وب مستر و گرافیست به طرز عجیبی علاقه مند به دنیای وبم و به صورت تخصصی سئو. از هر فرصتی برای گوش دادن به موسیقی استفاده می کنم و تو دنیای کد نویسی و گرافیک به شدت وسواسی...

تمام مقالات توسط:آرمین بصیریان
SEO

بازاریابی اینترنتی از وضعیت فعلی وب سایت شروع می شود

زمان مطالعه: 3 دقیقه