اینستاگرام برای کسب وکار – قسمت دوم

Instagram-for-business---Part-II

اینستاگرام برای کسب وکار – قسمت دوم

1280 853 مسترکاما

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران است که اتفاقا مورد توجه کسب و کارها هم قرار گرفته است. در ادامه نوشتار قبلی در مورد اصول استفاده از اینستاگرام برای بیزینس ها به پستهای ایستاگرامی هم خواهیم رسید.

چند تا هشتگ کافی است ؟

حداکثر تعداد مجاز هشتگ در اینستاگرام ۳۰ عدد است که بسیار زیاد است. اگر موافقید نیستید به تصویر یک پست ۳۰ هشتگی نگاهی بیندازید.

unnamed

بسیاری از بازاریابان و متخصصین شبکه های اجتماعی حول و حوش ۵ هشتگ را برای هر پست اینستاگرام مناسب میدانند. حد مناسبی است چرا که هم به شما امکان هشتگ گذاری المان های اصلی را میدهد و هم اینکه توضیحات پست را خلوت، خوانا و جذاب نگه میدارد. از دیدگاه مخاطب هم ۵ هشتگ مناسب است. اما اگر به فکر لایک گرفتن بیشتر هم باشیم ۵ هشتگ مناسب است ؟ تحقیق خوبی بر روی ۱۲۰ هزار پست اینستاگرام انجام شده که نتایج جالبی داشته است. بر اساس نتایج آن : هر چه هشتگ بیشتری استفاده کنید، پست شما لایک بیشتری خواهد گرفت. حتی استفاده از ۳۰ هشتگ هم تعداد لایک را بالا خواهد برد. اما نکته مهم در این میان تجربه ناخوشایندی است که برای مخاطب خود میسازید (حسی که از تصویر بالا داشتید چگونه بود؟)

مساله این است : لایک و رشد بیشتر یا تجربه بهتر و مخاطب ماندگار تر ؟

پستهای اینستاگرام در فیسبوک و توییتر چه شکلی است ؟

اینستاگرام به شما اجازه متصل کردن حسابهای فیسبوک و توییتر و انتشار همزمان تصاویر را در آنها میدهد. تفاوتهایی در نحوه نمایش تصویر در هریک از آنها وجود دارد. در فیسبوک تصویر تقریبا همان چیزی است که در اینستاگرام می بینید و توضیحات و هشتگ و … هم به دنبال آن می آیند.

اما توییتر متفاوت است. تصاویر بلافاصله نمایش داده نمیشود، بلکه لینک تصویر در اینستاگرام نمایش داده میشود و توضیحات آن به عنوان متن توییت درج می شود.

از روی کامپیوتر چگونه روی اینستاگرام تصویر بگذاریم ؟

به دلایل زیادی ممکن است بخواهید از روی کامپیوتر در اینستاگرام پست بگذارید. بعضی برندها تمایل دارند تا از تصاویر با رزولوشن وکیفیت بالا استفاده کنند و یا نیاز به تغییرات فراوان روی تصویر دارند. حتی ممکن است بخواهید از یک تصویر قدیمی استفاده کنید. خوشبختانه آپلود تصویر از روی کامپیوتر چندان سخت نیست.
کاربران اندروید : موبایل خود را با استفاده از یکی از روشهای مرسوم (اتصال با کابل یو اس بی، استفاده از نرم افزارهایی مانند AirDroid و . . ) به کامپیوتر متصل کرده و سپس تصویر را به موبایل منتقل کنند.

کاربران iOS : میتوانند با استفاده از iCloud به عنوان محیط واسط ابری، تصویر را از کامپیوتر به iCloud منتقل کرده و سپس با موبایل خود آن تصویر را دریافت کنند.
یکی از بهترین حسابهای کاربری که از تصاویر آپلود شده استفاده میکند GoPro است. تصاویر زیبایی که این شرکت با استفاده از دوربین های با کیفیت خود میگیرد با آپلود شدن از روی کامپیوتر به ایستاگرام فرستاده میشود.

اینستاگرام برای کسب وکار – قسمت دوم

زمان مطالعه: 2 دقیقه