در دنیای سئو ، با تکنیک تر بنویسید!

in-the-world-of-seo-the-better-your-technique

در دنیای سئو ، با تکنیک تر بنویسید!

1280 853 آرمین بصیریان

تکنیک نوشتن برای سئو، آن هم برای الگوریتم های بیرحم و باهوش گوگل ؟ بله ، شاید سال ۲۰۱۵ باشد ، اما محتوا و سئو هنوز در کنار یکدیگر به جلو حرکت می کنند. شاید با مثالی منظور حرفم واضح تر شود ، به نظر شما چه اتفاقی برای محتوایی با کیفیت که در آخر کار به صفحه ی ۴۰ جستجو گوگل ختم می شود، می افتد؟درسته، هیچکس آن را نمی بیند.از طرف دیگر ، اگر محتوای شما ارزش خواندن ندارد و هدف مورد نظر شما را برآورده نمی کند، داشتن رنک اول گوگل بی فایده است.
به عنوان یک نویسنده و بازاریاب آنلاین ، نکته ی طلایی نگه داشتن توازن است ؛ تولید محتوایی با کیفیت که مردم بخواهند آن را بخوانند و موتورهای جستجو فهرست کنند. این نکته را عملی کنید و آن وقت شما یک پرتاب سه امتیازی در دنیای وب انجام خواهید داد. در این مقاله به ۵ تکنیک اثربخش برای استفاده در برنامه ریزی های بازاریابی آنلاین خواهیم پرداخت.

۵ روش برای داشتن محتوایی بهتر

 • استفاده از تقویم

برنامه ریزی بسیار مهم است. مخصوصا زمانی که شما به عنوان یک بازاریاب آنلاین فعالیت می کنید. به همین علت شما نیاز به یک تقویم محتوا دارید.اگر یک بار به خودسختی بدهید و برای مدت کوتاهی برنامه ریزی کنید ، در قدم بعدی شما حتی می توانید برای یک سال خود برنامه داشته باشید.این کار به شما این امکان را می دهد که برای تاریخ های خاص و مهم برنامه ریزی کنید ، فضاهای هدر رفته در استراژی کاری خود را شناسایی کنید و به انتشار مطالب به صورت یکپارچه ادامه بدهید که هم برای خواننده ی های ویسایتتان و هم از دید سئو بسیار با اهمیت و ارزشمند است.ایجاد تقویم گاهی شما را مجبور می کند سری به کلمات کلیدی و سرفصل های وب سایتتان بزنید. زمانی که شما در حال نوشتن سر تیتر های مطالبتان هستید و با دید کلی به محتوای وب سایتتان نگاه می کنید ، بعید است مطلبی تکراری درج کنید و مطالب به صورت دنباله دار و به هم پیوسته منتشر می شود. در آخر ، اگر این کار را به درستی انجام دهید ، وب سایت شما بازدیدکنندگان بیشتری را جذب و کاربران قدیمیتان را حفظ می کند.

 • ایجاد طرح کلی

ایجاد طرح کلی به همراه جزئیات برای مقالاتتان ، پست های وبلاگتان و … به صورت از قبل تعیین شده مزیت های بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت. برای شما زمان می خرد. تلاش شما را بهینه می کند. به شما این توانایی را می دهد که ساختاری مشخص برای خوانایی بهتر و بهینه سازی مطالبتان تهیه کنید. همچنین باعث می شود شما در مورد پیامی که می خواهید از طریق نوشته هایتان انتقال دهید فکر کنید و از هر گونه اشتباه احتمالی بپرهیزید. در حالت ایده عال ، طرح کلی شما شامل سه بخش خواهد بود : عنوان هایی برای بهینه سازی وب سایت که بسیار تاثیر گذار باشد ، مجموعه ای از کلمات کلیدی که به رشد آن عنوان ها کمک کند و در آخر پیام ، ایده و یا فکر اصلی شما که می خواهید قالب یک متن به مخاطبانتان ارائه دهید (که شاید بعدا فراموش کنید).البته شما همیشه می توانید این بهینه سازی را پس از اتمام نوشته ی خود انجام دهید اما احتمالا بسیار ساده تر است که هدفمند بنویسید.

 • اول از همه برای مخاطبین خود بنویسید

شاید هنوز هم بسیاری از کسب و کار ها تنها برای موتور های جستجوگر تولید محتوا می کنند. سئو بسیار مهم است اما ایجاد محتوا و ترغیب مشتریانتان با آن، دو چیز متفاوت است.فرض کنید یک ربات جستجوگر جستجویی را انجام دهد . صفحه ای از وب سایت شما را پیدا کند ، آن را باز کند و دو یا سه خط اول آن را بخواند و در آخر کل مطلب شما را اسکن کند. پس از پایان کار از وب سایت شما خارج می شود و … تمام شد همین. وقتش است که بیدار شوید ، موتور های جستجوگر محصولات ، خدمات و یا ایده های شما را نمی خرند بلکه این کاربران هستند که مشتریان اصلی شما به حساب می آیند.اگر بهینه سازی های فوق العاده ی شما بسیار کسل کننده ، بی ربط و غیر متقاعد کننده برای کاربران باشد و یا از طرفی به نظر بیاید که تنها برای ربات های جستجو نوشته شده باشد ، به احتمال زیاد شما فروش زیادی نخواهید داشت. بسیار ساده است … ! برای خواننده هایتان بنویسید و پس از آن برای موتور های جستجو مطلبتان را به کمک کلمات کلیدی بهینه سازی کنید.

 • ترکیب کلمات کلیدی به طور موثر

اکثر نویسندگان و بازاریابان ارزش کلمات کلیدی در مطالب وب سایت هارا به خوبی می دانند. اما نکته ای را که به آن کاملا بی توجه اند، این است که چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنند تا تاثیر خاصی هم بر روی رتبه ی وب سایت و هم تجربه ی کاربری آن بگذارند. مطمئن باشید با چشم اندازی که از سئو داریم ، کلمات کلیدی زمانی ارزشمند می شوند که به درستی از آن ها استفاده کنیم ، اما تراکم، خاص و برجستگی و ارتباط آن ها همیشه بسیار مهم است.آیا در عنوان ها و تیتر های داخلی مطالبتان از کلمات کلیدی مد نظرتان استفاده کرده اید ؟ آیا از کلمات کلیدی به صورت کاملا طبیعی استفاده کردید و چگالی بیش از حدی از آن ایجاد نکرده اید؟ آیا شما کلمات کلیدی مرتبط به متن و عنوان مطلبتان را در کلمات کلیدی طولانی برای خوانایی بهتر نوشته هایتان، گنجانده اید؟ این ها سوالاتی است که باید از خود بپرسید .

 • اضافه کردن تصویر به مطالب

حق با شماست ، از لحاظ فنی این یک تکنیک نوشتن نیست اما این کار به جان بخشیدن نوشته های شما کمک می کند.تصاویر نوشته های شما را کامل خواهند کرد و احتمال اینکه بیشتر خوانده شود و مشتریان شما را ترغیب کند بیشتر خواهد شد.افراد به صورت ناخودآگاه به تصاویر جذب می شوند.البته فراموش نکنید که کیفیت تصاویر بسیار با اهمیت است.تصاویر بی کیفیت مشتریان را دلسرد و دفع می کند.از دید دیگر تصاویر به بهتر شدن سئو وب سایت شما کمک بسیاری می کنند.اگر به درستی از این ویژن استفاده کنید ، می تواند مشتریان بیشتری را به سمت وب سایت شما سرازیر کند و در نتیجه رتبه ی وب ساییتان را نزد موتور های جستجو بالا ببرد.در حقیقت بهینه سازی تصاویر یکی از معیار های اصلی گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها است . زمانی که می خواهید تصاویر را بهینه سازی کنید، حجم تصاویر را تا جایی که امکان دارد کم یا به اصطلاح تصاویر را زیپ کنید. نکته ی مهم دیگر درمورد تصاویر استفاده از alt تگ ها و قرار دادن کلمات کلیدیتان در بخش توضیحات تصاویر است.

آرمین بصیریان

وب مستر و گرافیست به طرز عجیبی علاقه مند به دنیای وبم و به صورت تخصصی سئو. از هر فرصتی برای گوش دادن به موسیقی استفاده می کنم و تو دنیای کد نویسی و گرافیک به شدت وسواسی...

تمام مقالات توسط:آرمین بصیریان
۳ دیدگاه
 • مهدی امیرآبادی ۱۳۹۴/۰۱/۲۹ در ۱۰:۵۳

  سلام

  مطلب خوبی بود فقط یک نکته: شما در مقام کاپیرایتر باید فاصله بین کلمات از یکدیگر و نیز نقطه ها را رعایت کنید. در متن شما تعداد زیادی نقاط به کلمات بعدی خود چسبیده اند که نادرست است. شما می توانید از نرم افزار «ویراستیار» استفاده کنید.

  • آرمین بصیریان ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ۱۶:۳۷

   با سلام خدمت شما دوست
   در ابتدا بسیار خوشحال هستم که از این مطلب راضی بودید و در مورد بخش ویراستاری
   بله حق با شماست
   به طور حتم در دفعات بعد دقت بیشتری در بخش ویراستاری مطالبم خواهم داشت
   با تشکر از شما

 • احمد رحمت خواه ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ در ۱۸:۳۰

  احسنت.در حال مطالعه بخش های مختلف هستم

دیدگاه خود را ثبت کنید

آرمین بصیریان

وب مستر و گرافیست به طرز عجیبی علاقه مند به دنیای وبم و به صورت تخصصی سئو. از هر فرصتی برای گوش دادن به موسیقی استفاده می کنم و تو دنیای کد نویسی و گرافیک به شدت وسواسی...

تمام مقالات توسط:آرمین بصیریان

در دنیای سئو ، با تکنیک تر بنویسید!

زمان مطالعه: 5 دقیقه