چقدر خبرنامه های شما جذاب هستند؟

How_Newsworthy_Are_Your_Newsletters

چقدر خبرنامه های شما جذاب هستند؟

1280 853 مسترکاما

SEOmoz خبرنامه هایی را به صورت ماهانه به اعضای حرفه ای برای چند ماه ارسال می کند و این باعث شد که به خبرنامه هایی که دریافت می کنم طور دیگری نگاه کنم. به چه چیزی توجه می کنم و چه چیزی را حذف می کنم و چرا؟ فکر می کردم که باید برخی از خبرنامه هایی را که در سال های گذشته در ایمیل من باقی مانده اند را پیدا کنم و علت موفقیت آن ها را تحلیل کنم.

۱- مطمئن شوید که واقعا می توانید ایمیل را بخوانید.

Monsoon یک رستوران ویتنامی مدرن است که من در کنار ان زندگی می کنم و انها اغلب خبرنامه هایی را برایم ارسال می کنند. این خبرنامه ها به این صورت هستند:

1

بله متن سیاه در پس زمینه ی maroon خوانا نیست.
در ادامه مثال دیگری داریم. خبرنامه ای که از Marriott دریافت کردم:

2

من شخصا با ۲۰ ردیف موجود در این لیست مشکل دارم. خواندن آنها مشکل است زیرا خیلی ریز هستند و به صورت انباشه در کنار هم قرار دارند. همچنین همه ی آنها لینک هستند و وقتی به این صورت در کنار هم قرار گرفته باشند کلیک کردن بر لینک مورد نظر دشوار خواهد بود.

۲- خبرنامه ها را خیلی زیاد طولانی نکنید.

سایت Landmarktheatres زنجیره ی از تئاترهای سینمایی است که مکان های زیادی در سیاتل دارد. آنها به صورت مرتب خبرنامه های خود را برای من ارسال می کنند.

3

من اطلاعاتی را که ارائه می دهند را دوست دارم: اطلاعاتی که در سمت چپ وجود دارد، سینما در این هفته باز می شود و …. اما خبرنامه های آنها طولانی است و نیاز به این دارد که تا حد زیادی به پایین صفحه حرکت کنیم تا آن را کامل بخوانیم. همین طور که به سمت پایین می رویم علاقه من هم کمتر می شود تا جایی که فقط به اطلاعات بالای صفحه نگاه می کنم و سپس خبر نامه را حذف می کنم و ممکن است اطلاعات مهمی را که در پایین صفحه بود را از دست بدهم.
سعی کنید که طول خبرنامه منطقی باشد. آیا واقعاً به همه ی اطلاعاتی که نمایش می دهید نیاز دارید؟ اگر اطلاعات شما برای یک ایمیل ماهانه زیاد است می توانید آن را به صورت دو بار در ماه ارسال کنید. یا اینکه ممکن است به اطلاعات واقعی ، لازم و جذابی که خوانندگان می خواهند آن را بشوند توجهی نداشته باشید و همین اطلاعات غیر ضروری باعث طولانی شدن ایمیل شما شود.

۳- با استفاده از متن خواننده ها را اشباع نکنید. (وقتی تنها از متن استفاده می کنید خواننده ها اشباع می شوند.)

Kayak این خبرنامه را برای من ارسال کرد و نمونه ای ان را در تصویر زیر می بینید:

4

نه تنها خبرنامه ی آنها طولانی است بلکه خسته کننده هم است و پر از بلوک های متنی می باشد. آنها لیستی از شهر ها را آورده اند و برای هر شهر توضیح زیادی را قرار داده اند و به همین روش بقیه ی ایمیل را نوشته اند. این ایمیل خیلی خسته کننده است. چرا از یک لیست شماره دار برای شهرها به همراه یک عکس جذاب استفاده نکنیم؟ من بدم نمی آید که تصویری از ساحل زیبای اروبا (Aruba ) را ببینم. در آخر اینکه تصویر ارزش هزار کلمه را دارد.

۴- خبرنامه ی خود را بگونه ای ایجاد کنید که تمیز و با فرمت مناسب به نظر برسد.

خبرنامه ی SMX از نظر من انباشه و پر از متن به نظر می رسد.

5

لیست های شماره دار خیلی انباشه و فشرده به نظر می رسد. فکر می کنم اگر بین هر آیتم موجود در لیست فاصله باشد خیلی بهتر خواهد بود.

۵- قبل از اینکه خبرنامه ی خود را ارسال کنید مطمئن شوید که لینک های خارجی به خوبی کار می کند.

این مثال آخر است. در این خبرنامه ارسال شده ، لینکی به آدرس ایمیل داشت ولی تصادفا اسم فرد اشتباه نوشته شده بود.

6

خواندن آن دشوار است ولی لینک RSVP with Rebecca به mailto:rbecca@seomoz.org اشاره می کند که اشتباه است و چنین فردی وجود خارجی ندارد چرا که دچار اشتباه تایپی شده است.

خوب من چند تا نمونه از خبرنامه هایی را که اشکال داشتند نشان دادم. حالا خبرنامه هایی را به شما نشان می دهم که از انها لذت بردم.

۱- IndieFlix

IndieFlix یک سایت مستقل در مورد فیلم در سیاتل است.

7

خبرنامه ی IndieFlix خیلی شبیه خبرنامه ی landmarktheatres است که قبلا نمونه ای از ان را دیدیم. دلیلی که من این خبرنامه را دوست دارم این است که اطلاعات جذاب مشابهی را ارائه می دهد (تئاترهای جدید، خلاصه ی فیلم ها) ولی خیلی کوتاه تر است. واقعا راضی بودم!

۲- Active.com

من در برخی از مسابقات در یک سال یا دوسال گذشته شرکت کردم (یک مارارتون کامل یا نصفه بود، به خوبی یادم نمی اید) و به صورت اتوماتیک در خبرنامه ی Active.com ثبت نام شدم. من این ثبت نام را حذف نکرم زیرا خبرنامه های انها مورد علاقه من بود.
خبرنامه ی این سایت آنچه را که خبرنامه ی Marriott بخوبی انجام نمی داد را بخوبی انجام می دهد. لیستی از لینک ها را به اشتراک می گذارد. لینک های Active برای خواندن و کلیک کردن راحت هستند. من همچنین اطلاعاتی را که در هر خبرنامه وجود دارد را دوست دارم. شنیدن در مورد رقابت های محلی که ممکن است در ان شرکت کنم یا در آن ها ثبت نام کنم برای من جذاب و ارزشمند است.

۳- SEMpdx

اگر خبرنامه ی SMX مانند خبرنامه ی SEMpdx بخوبی فرمت می شد من هیچ مشکلی در خواندن و فراگرفتن اطلاعات موجود در ان نداشتم:

8

عنوان های واضح، فاصله گذاری خوب، قطعه هایی از پست های بلاگ که به پست کامل لینک شده اند. من واقعا آن را دوست دارم!

۴- Barack Obama

من سیاست را کنار می گذارم و فقط خبرنامه را بررسی می کنم. خبرنامه ی Barack Obama به ندرت همراه با تصاویر است ولی به نظر نمی رسد که از متن اشباع شده باشد:

9
پیام نسبتا کوتاهی است، به خوبی فرمت شده است و انبوهی از متن ها را با لینک ها، جملات برجسته و نقل قول ها از هم جدا کرده است. من عنوان آن را خیلی دوست دارم. من عبارت “این ویدئو را تماشا کنید ” را دیدم و این عبارت به سرعت نظرم را جلب کرد. اگر عنوان “اخبار کمپین باراک اوباما برای ماه می ” بود خیلی علاقه ای به آن نداشتم و تمایل زیادی به بازکردن ایمیل در همان لحظه نداشتم.
حالا که صحبت از عنوان های جذاب شد می خواهم در مورد خبرنامه ی مورد علاقه ی خود صحبت کنم:

۵- Yelp

من خبرنامه ی Yelp را دوست دارم. اول اینکه عنوان ان ها به صورت هوشمندانه انتخاب شده و خیلی جلب توجه می کند:

10

یک عنوان خوب یا موضوع خوب برای ایمیل به این معنی است که افراد زیادی به باز کردن ایمیل و خواندن اطلاعات بیشتر مشتاق هستند.
دوم اینکه این خبرنامه همه چیز را بدرستی دارد- از تصاویر استفاده می کند لینک هایی برای اطلاعات بیشتر دارد، مقداری از متن را به صورت برجسته دارد تا تاکید مناسبی داشته باشد و فرمت متن آنها کاملا خواناست. اینجا خبرنامه ای است که من در مورد رستوران bbq در سیاتل دریافت کردم:

11

دوستان من این یک ایمیل زیبا است. به گزینه ی Send to a Friend در گوشه ی بالا سمت راست توجه کنید. خبرنامه های Yelp بسیار خوب هستند اینجا خبرنامه ای است که Jeff برای من ارسال کرده است:

12

وقتی مردم می خواهند خبرنامه ها را با دیگران به اشتراک بگذارند این نشانه ی خوبی از این است که شما کار خود را بدرستی انجام داده اید. (و بله من و دوستم ماکارونی و پنیر را دوست داریم).

به صورت خلاصه آنچه که از بهترین انواع خبرنامه ها بدست آورده ام را با شما به اشتراک می گذارم:

۱- لینک های خارجی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید بخوبی کار می کنند.

۲- بلوک متنی یکنواخت را با اضافه کردن تصاویر، متن های برجسته، لینک ، نقل قول ها از این حالت خارج کنید تا متن شما خواناتر شود.

۳-خبرنامه های خود را فرمت کنید تا یک قالب حرفه ای داشته باشند.

۴- مطمئن شوید که طراحی خبرنامه ی شما خوانا است. از رنگ های متضاد استفاده کنید تا از اینکه رنگ ها در هم محو شوند جلوگیری کنید. (یعنی اینکه رنگ ها کاملا از هم متمایز شوند)

۵-خبرنامه را کوتاه کنید. اگر خیلی طولانی است مطالب اضافه را حذف کنید یا خبرنامه ی بیشتری را با مطالب کوتاه تر ارسال کنید. یعنی به جای ارسال یک خبرنامه ی طولانی، چند خبرنامه ی کوتاه را در طی یک ماه ارسال کنید.

۶- قبل از ارسال ایمیل به تعداد زیادی از مشترکان، آن را بررسی کنید. خطاهای گرامری و تایپی باعث می شوند که ایمیل شما غیر حرفه ای و درهم و برهم به نظر برسد

۷- برای بدست اوردن نرخ باز شدن بیشتر باید به جذابیت عنوان ها توجه کنید. سعی کنید برای عنوان جذاب خود متن جذابی در ایمیل خود داشته باشید.

۸- من ماکارونی با پنیر را دوست دارم و همچنین فیلم های مستقل و دویدن را. ( وقتی به آن فکر می کنید شما بر اساس یک خبرنامه چیزهایی را در مورد من می دانید)
من امیدوارم که برخی از مثال ها ارزشمند بوده باشند. من ادعا نمی کنم که یک فرد خبره در خبرنامه ها هستم که همه چیز را می داند ولی برخی از نظرات شخصی ام را با شما به اشتراک گذاشتم. اگر شما نکات دیگری در مورد چگونگی ایجاد یک خبرنامه ی جذاب دارید دوست دارم آن ها را بشنوم.

ترجمه توسط مسترکاما

چقدر خبرنامه های شما جذاب هستند؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه