چگونگی ارسال یک ایمیل تایید خوب، به خاطر وجود Zazzle

zazzle

چگونگی ارسال یک ایمیل تایید خوب، به خاطر وجود Zazzle

1280 853 مسترکاما

“سفارش شما ارسال شد!”

شما دوست ندارید که چنین ایمیل هایی را دریافت کنید؟

شرط می بندم که تاکنون چنین ایمیلی را دریافت کرده اید،آن را باز کرده اید و روی آن کلیک کرده اید و حتی شرط می بندم که به عنوان سندی برای رجوع، آن را ذخیره هم کرده اید.

بازاریابان ایمیل: آیا ایده ی جدید برای این کار وجود دارد؟

به جای ایجاد صفی برای ارسال این ایمیل ها، چرا یک فرایند خودکار و قابل تکرار را بهینه نکنیم؟ می دانیم که مردم ایمیل های تراکنشی را دوست دارند ولی بازاریابان کمی وجود دارند که به این مسئله توجه می کنند. در عوض شخصی در تیم محصولات این ایمیل ها را با بیشترین نرخ باز کردن ارسال می کند. چه اشتباهی در اینجا وجود دارد؟

به تازگی این ایمیل تایید ارسال را از Zazzle دریافت کردم. این ایمیل واقعاً فوق العاده است.

شما انتظار ندارید که محتوای ایمیل شما نامناسب باشد. درست است؟

Zazzle شخصی سازی، ارسال و ایجاد ایمیل هایی با کارایی بالا را خودکار می کند و ضمانت باز شدن ایمیل را تا حد زیادی می دهد. آیا شما چنین چیزی را در بازاریابی ایمیل خود دارید؟

۱- هدر ایمیل با هدر سایت مطابق است.

اینجا هدر ایمیل را داریم:

1

اینجا هم هدر سایت را داریم:

2

این تطابق منجر می شود که اطلاعات براحتی پیدا شوند و عملیات مورد نظر انجام شود. این هدر مطلب خیلی مهمی را در مورد Zazzle عنوان می کند: شما می توانید خرید کنید، چیزهایی را ایجاد کنید و چیزهایی را بفروشید. این هدر دائما این نکته را یادآوری می کند که می توانید کارهای بیشتری را انجام دهید.

۲- با استفاده از محتویات خوب شما را هدایت می کند.

مردم این ایمیل ها را برای دانستن شماره ی پیگیری باز می کنند. من همیشه پیشنهاد می کنم که زمینه و مقادیری را به ایمیل های تراکنشی اضافه کنید ولی این کار نباید باعث شود که آنچه را که مردم به دنبال آن هستند را پنهان کنید. اگر این ایمیل یک ایمیل تایید ارسال باشد باید شماره ی پیگیری را به آنها بدهید. اگر یک رسید است باید اطلاعات مالی را فراهم کنید. اگر مردم را با ایمیل های نامناسب خود خسته کنید آنها یاد می گیرند که به شما اعتماد نکنند.

Zazzle اطلاعات مفید زیادی را سریعا ارائه می دهد.

3

۳- آنها یک کد کوپن ارائه می دهند.

می دانید که بدست آوردن یک مشتری جدید نسبت به نگه داشتن مشتری کنونی ۷ برابر هزینه دارد؟

Zazzle زمان و هزینه زیادی را که از کسب و کارش بدست آمده را صرف می کند. یک کوپن روشی است که منجر به یک جنبش آنی می شود. من تجربه ی خوبی دارم این کوپن به من فرصت می دهد که سفر خود را ادامه دهم. تا تنور داغه باید نون رو بچسبونی.

4

۴- استرس و نگرانی را کم می کند.

عدم قطعیت منجر به استرس می شود.

طبق نظر روانشناس دکتر Bill Knaus، عدم قطعیت زمانی بوجود می آید که شما به خودتان شک دارید زیرا دارای دودلی و تردید هستید و آنقدر این مسئله را به تاخیر می اندازید تا اینکه مطمئن شوید انجام آن بی خطر است.

به همین دلیل است که افراد وارد سایت شما می شوند ولی خریدی نمی کنند. شما منجر به استرس و نگرانی آنها شدید و نتوانستید این نگرانی را کاهش دهید.

Zazzle با فراهم کردن اطلاعات زیاد با این مسئله مقابله کرد. مشتری ها نیازی به ارتباط برقرار کردن با بخش پشتیبانی ندارند زیرا این اطلاعات براحتی قابل دسترس است. این اطلاعات منجر به ایجاد ارتباطی قابل اطمینان بین Zazzle و مشتریانش می شود. ایجاد اعتماد می توانید منجر به رابطه ی طولانی مدت و سالم شود.

۵- دارای مزیت ناعادلانه ای است: زمینه.

در این جا تعدادی سوال داریم که مشتریان، کاربران و افرادی که برای خبرنامه های شما ثبت نام کرده اند باید بتوانند به آن ها در مورد هر ایمیل شما جواب دهند:

5

چرا من این ایمیل را دریافت می کنم؟

این ایمیل چگونه برای من ارزشمند خواهد بود؟

چکاری باید در مورد این ایمیل انجام دهم؟

به عنوان کسی که ایمیل هایی را از Zazzle دریافت کردم باید به این سوالات پاسخ دهم.

چرا من این ایمیل را دریافت می کنم؟ زیرا من محصولی را از Zazzle خریدم.

این ایمیل چگونه برای من ارزشمند خواهد بود؟ این ایمیل شامل شماره ی پیگیری من است.

چکاری باید در مورد این ایمیل انجام دهم؟ باید محصول را پیگیری کنم، از سرویس مشتری کمک بگیرم یا از کوپن استفاده کنم.

زمینه مهم ترین چیزی است که شما دارید. ازآن استفاده کنید.

چگونه ارسال ایمیل های تراکنشی خوب را شروع کنیم؟

ابتدا باید قبول کنید که همه ی ایمیل ها ایمیل های بازاریابی هستند و اگر از شرکت شما یا کارمندان شما ارسال می شوند، باز هم ایمیل های بازاریابی خواهند بود. اگر قصد فروش هم نداشته باشند باز هم بازاریابی محسوب می شوند.

حالا ایمیل را بررسی کنید. می دانید که مشتریان شما چه ایمیل هایی را دریافت می کنند؟ بسیاری از کسب و کارها از شرکتی ثالث برای ارسال فاکتورها، رسیدها و گزارش ها استفاده می کنند. لیستی از ایمیل هایی را که توسط شما یا از جانب شما ارسال شده را درست کنید.

۱ دیدگاه
  • این خیلی خوبه که بعد از یک خرید موفق مشتری را رها نکرده و به او محصولات دیگری پیشنهاد دهیم و با روش های صحیح او را نزد خود نگه داریم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

چگونگی ارسال یک ایمیل تایید خوب، به خاطر وجود Zazzle

زمان مطالعه: 4 دقیقه