چگونه و چرا از صحت لیست بازاریابی ایمیلی خود مطمئن شویم؟

emaillist

چگونه و چرا از صحت لیست بازاریابی ایمیلی خود مطمئن شویم؟

1280 853 مسترکاما

بازاریابی ایمیلی نبرد مرگ و زندگی است. در ۲۰ سال گذشته تنها چیزی که در ایمیل تغییر کرد این است که فرستنده های بزرگ ایمیل خیلی بیشتر توسط ارائه دهنده های سرویس های ایمیل (ESP) تنبیه شدند. در حالی که ISP ها و ESP ها اگر بخواهند می توانند کاملا با هم هماهنگ شوند، ولی این کار را نمی کنند. در نتیجه یک رابطه ی خصمانه بین آن ها شکل می گیرد. ISP ها ESP ها را بلاک می کنند و سپس ESP ها مجبور می شوند که مشتری ها را بلاک کنند.

این به اندازه ی double opt-in در این صنعت راحت نیست. سایت هایی مانند سایت ما به همراه یک شریک در یک کمپین اشتراکی به همراه مشتری ها و فروشنده ها کار می کند. شما به آنها اجازه نمی دهید که به لیست شما دسترسی داشته باشند ولی خیلی از اوقات ما آدرس های ایمیلی را با هم جمع کرده ایم تا کمپین را روی آن اجرا کنیم. همین مشکل بزرگی بود. ESP ها توجهی به متدولوژی opt-in شما و بررسی صحت لیست ایمیل شما ندارند. آنها به سادگی شما را یک اسپمر فرض می کنند.

ESP هایی مانند سایت Mailchimp نوعی هوشمندی را در آدرس های ایمیل پیاده سازی کرده اند که Omnivore نامیده می شود. Mailchimp با استفاده از Omnivore 50000 هشدار را ارسال کرد و ۴۵۹۰۵ اکانت مخرب را در سال ۲۰۱۱ به تنهایی بست. آنها ممکن است این مسئله را ترویج کنند که آن اکانت ها مخرب بودند … من با دلیل نشان میدم که خیلی از آنها شرکت هایی بودند که به لیست ایمیل های خود ایمیلی را ارسال کرده بودند و از روش مناسب استفاده نکرده بودند.

طبق تحقیقات Jupiter ، بیش از ۲۰ درصد از ثبت نام های ایمیل دارای غلط املایی، غلط گرامری، اشتباه در دامنه و دیگر خطاها بودند. ارسال ایمیل به یک لیست قدیمی که در آن یک سطح خاص از bounce آدرس های ایمیل می تواند موجب افزایش این آستانه شود. این مخرب نیست… باید تاکید کنم که ربات هایی هستند که هر روز تعداد زیادی اسپم ارسال میکنند تا مخاطب را به دام بیاندازند. طنزی که در آن وجود دارد این است که من معتقدم این که یک اسپمر ایمیل ها را در اینباکس شما قرار دهد راحتتر است تا اینکه که یک بیزینس کوچک بخواهد پیغام درستی بفرستد..

سرویس دهنده های ایمیل خیلی در مورد نرخ قابلیت ارسال خود صادق نیستند. اغلب می گویند که نرخ ارسال آنها ۹۹ درصد بوده است ولی این مقدار بعد از این است که ایمیل های اولیه ارسال شدند و نه تمام آدرسهای مورد نظر. خوب اولین ارسال آدرس های ایمیل نادرست را مشخص میکند. میانگین نرخ قابل قبول برای فرستنده با امتیاز ۹۱ یا بیشتر حدود ۸۸ درصد است. اگر یک درصد از لیست شما آدرس نادرست و بد باشند نرخ ارسال را تا ۱۰ درصد کاهش می یابد.

سرویس دهنده های بررسی صحت ایمیل و پاک سازی لیست ایمیل:

خوشبختانه ارائه دهنده ی های سرویس بررسی صحت ایمیل و پاک سازی ایمیل در این بازار وجود دارد که تحقیق می کنند و به شما کمک می کنند قبل از اینکه در این مشکل گرفتار شوید، لیست خود را تمیز کنید. در ادامه سرویس های آنلاین پاک سازی ایمیل و بررسی صحت ایمیل را بررسی میکنیم:

aa

BriteVerify  :ابزارهایی که شما برای حذف ایمیل های نامعتبر از پایگاه داده های مشتریان، کمپین های بازاریابی ایمیلی یا خبرنامه های انلاین نیاز دارید و ان ها را خوب و مناسب نگه می دارد. براحتی می توانید یک فایل را درگ و دراپ کنید، فایل را با استفاده از سرویس ابری به اشتراک بگذارید و گزارش جزئی تری را درباره ی لیست خود بدست اورید بدون اینکه با شرکت تماسی بگیرید. انها همچنین دارای API هستند که اگر خواستید می توانید سرویس بررسی صحت ایمیل خود را با ان یکپارچه کنید.

DataValidation : به سرعت لیست ایمیل شما را اعتبار سنجی می کند. به MailChimp یا یک اکانت تماس دائمی به منظور نظارت مدام و نگه داری از لیست، لینک می شود.

eHygienics : یک شرکت حرفه ای بررسی صحت ایمیل است . آنها Bounce ، تهدید ها ، معترضان، خرابکاران و دیگر خطرات آشکار را از پایگاه داده های ثبت نام کننده ها حذف می کنند. سایت eHygienics پلتفرم API زمان واقعی را ارائه می دهد که به صورت روزانه توسط ثبت نام کننده ها در سراسر جهان استفاده می شود.
Email Answers : پاک سازی لیست ایمیل ها به صورت امن و سرویس اعتبارسنجی که پاک سازی، اعتبارسنجی وبررسی صحت را برای پایگاه داده ی لیست ایمیل ها ی موجود شما انجام می دهد.
EmailInspector: ایمیل های نامعتبر را از لیست ایمیل های بازاریابی پاک می کند.

Experian Data Quality: یک راه حل برای بررسی صحت ایمیل است که سریعا تشخصی می دهد که ایا ادرس ایمیل معتبر و قابل ارسال هست یا خیر؟

FreshAddress : به شرکت هایی کمک می کند که به منظور افزایش سود به ایمیل وابسته اند که این کار با ساختن، بروز رسانی، بخش بندی و پاک سازی لیست ایمیل انها انجام می شود.
پلتفرم هوشمندی داده ها در Impressionwise بر اساس مجموعه ی قواعد مبتنی بر سیاست و اگوریتم های اسکن زمان واقعی که از روش های چند لایه ای برای شناسایی، اعتبارسنجی و حفاظت در مقابل تهدیدات مختلف لیست ایمیل ها استفاده می شود.

LeadSpend : قبل از ارسال ایمیل، آدرس های خطرناک را حذف می کند. چه لیست کوچک و چه لیست بزرگی برای اعتبارسنجی داشته باشید، چندین آپشن راحت و مطمئن برای اپلود لیست ها ارائه می دهد.

MailboxValidator: به سرور ایمیل وصل شده و چک می کند که آیا چنین آدرسی وجود دارد یا نه.

NeverBounce: آدرس های نامعتبر را حذف می کند و به صورت خودکار نرخ bounce را برای قابلیت ارسال نهایی کاهش می دهد.

Quick Email Verification: یک سرویس مبتنی بر وب برای بررسی آدرس های ایمیل به صورت کلی یا در زمان واقعی با استفاده از REST API است. انها ایمیل های نامعتبر و ایمیل هایی که کار نمی کنند را شناسایی می کنند و گزارشی با جزئیات را برای شما تولید میکنند.

StrikeIron: قبل از اینکه بخواهید زمان، انرژی و هزینه را برای ارسال این ایمیل ها صرف کنید به سرعت و براحتی آدرس های ایمیل و دامنه ها را بررسی و اعتبارسنجی می کند تا مطمئن شود که درست هستند و نرخ قابلیت ارسال را تا ۹۰ درصد افزایش می دهد.

TowerData: نرخ قابلیت ارسال اینباکس را با پاک سازی لیست ایمیل ها از ایمیل های نامعتبر و فریبکارانه افزایش می دهد.

Webbula : سرویسهای بهبود و پاکسازی ایمیل

Xverify: می تواند آدرس های ایمیل را به صورت آنی و دسته ای از نظر صحت بررسی کند.

استفاده از این سرویس های پاک سازی می تواند درصد ایمیل هایی که وارد ایناکس می شوند را بهبود دهد، ریسک بلاک شدن توسظ ISP ها را کاهش دهد و ریسک بیرون کردن توسط ESP را کاهش دهد. اگر شما لیست قدیمی را بدست آوردید یا برای یکی از انها در حال همکاری هستید، انها ارزش سرمایه گذاری را دارند. به خاطر داشته باشید که به راحتی به نرخ ۱۰۰ درصد درستی در لیست خود نمی رسید. مردم شغل خود را تغییر می دهند و سرویس دهنده ها اغلب ادرس های ایمیل انها را رها می کنند.

خیلی از این سرویس دهنده ها API را ارائه می دهند بنابراین می توانید ان را در فرایند بدست اوری خود یکپارچه کنید.

ترجمه توسط مسترکاما

۱ دیدگاه
  • سینا علیزاده ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ در ۱۳:۳۳

    ابزارهای خوبی معرفی کردید. من از بعض‌هاش هم استفاده کردم. بنظرم یک لیست بازاریابی معتبر و خودخواسته خیلی بهتر از لیست‌های انبوه است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

چگونه و چرا از صحت لیست بازاریابی ایمیلی خود مطمئن شویم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه