کالبد شکافی یک پست عالی وبلاگ – قسمت چهارم

title

کالبد شکافی یک پست عالی وبلاگ – قسمت چهارم

1280 853 مسترکاما

در قسمت اول درباره ۶ عنصر یک پست عالی صحبت کردیم، و اولین عنصر آن یعنی عنوان را شرح دادیم، در قسمت دوم به داستان سرایی یا Storytelling پرداختیم و متوجه شدیم که پست هایی که با داستان سرایی شروع می شوند ۳۰۰ درصد خواندنی تر از سایر پست ها هستند، در قسمت سوم درباره تصاویری صحبت کردیم که به خواندنی تر شدن مطلب کمک کرده و مخاطب را برای ادامه مطلب آماده می کنند و در قسمت چهارم که همین مطلب باشد عناوین فرعی و عناوین فرعی تر را توضیح می دهیم و همچنان این ماجرا ادامه دارد …

عناوین فرعی، عناوین فرعی تر

شاید برایتان جالب باشد که افراد در اینترنت مطالب را نمی خوانند، بلکه آنها را به طور اجمالی بررسی می کنند. این موضوع برای همه¬ی افراد درست نیست، ولی برای اکثریت صدق می کند و کمی صبر کنید و به این موضوع بیشتر فکر کنید، مطالبی که نوشته می شوند برای بررسی شدن، یعنی چی ؟ یعنی ایجاد یک مطلبی که قابلیت بررسی اجمالی را داشته باشد تا بتوان به صورت گذرا آن را بررسی کرد، یک کار کاملا ضروری می باشد.

عناوین فرعی را برای ایجاد پستی که قابلیت بررسی اجمالی داشته باشد، بکار ببرید. عناوین فرعی، برچسب های عنوان هستند که در داخل ویرایشگر پست های شما ظاهر می شود. آنها ممکن است به صورت عنوان ۱ یا ۱H نمایش داده شود که به ویرایشگری که شما بکار می برید بستگی دارد. شش برچسب مختلف عنوان وجود دارد که از ۱ تا ۶ شماره گذاری شدند. وبلاگ Yoast روش مفیدی برای فکر کردن در مورد تمامی این برچسب های مختلف دارد که در پست فردی وبلاگتان ظاهر می شود.

1

  • ۱H: پست/ عنوان صفحه
  • ۲Hها و ۳Hها : سرفصل های اصلی و فرعی
  • ۴H: نام وبلاگ شما، و احتمالا مربوط به ویجت ها
  • ۵H: همانند بالا: ستون های فرعی و غیره

در واقع، این برچسب ها اهمیت مطلب را هم برای خواننده و هم موتورهای جستجو روشن می-سازند. مهمترین بخش در صفحه، عنوان می باشد، بنابراین آن را با ۱H نشان می دهیم. مهمترین بخش بعدی عناوین فرعی می باشد. به این ترتیب، پست کاملا شبیه به شکل اصلی طراحی می شود. ما از عناوین ۱H برای سرفصل هایمان و از عناوین ۲H و ۳H برای عناوین فرعی در هر داستان استفاده می کنیم. من حتی یک گام اضافی بر می دارم و عناوین فرعی را با حروف متفاوتی مشخص می کنم تا آن ها را در حقیقت برجسته کنم.

وقتی این نکات را رعایت کردید، میتوانید یک اطمینانی داشته باشید که مطلب شما بصورت اجمالی خوانده می شود، مهم این است که این خوانده شدن اجمالی دیدی به مخاطب بدهد که ترغیب به خواندن کل مطلب شده و پیگیر آن شود .ادامه دارد …

۱ دیدگاه
  • این قسمت هم مثل بقیه عالی بود، البته فکر کنم با اومدن قالب های آماده وردپرس این چیزا راحت تر شده باشه و یک سئوکار تازه کار هم میتونه این چیزا رو رعایت کنه.

دیدگاه خود را ثبت کنید

کالبد شکافی یک پست عالی وبلاگ – قسمت چهارم

زمان مطالعه: 2 دقیقه